آخرین – گذشته روسیه کارتون در حاشیه خبر

آخرین – گذشته: روسیه کارتون در حاشیه خبر کاریکاتور

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تعرفه برق مشترکین پرمصرف و بدمصرف زیاد کردن یابد

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: هنگامی که در کشور تعرفه مشترکین پر مصرف و کم مصرف یکی باشد به طور طبیعی بدمصرفی و اسراف انرژی ظهور پیدا می‌کند. 

تعرفه برق مشترکین پرمصرف و بدمصرف زیاد کردن یابد

تعرفه برق مشترکین پرمصرف و بدمصرف زیاد کردن یابد

عبارات مهم : انرژی

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: هنگامی که در کشور تعرفه مشترکین پر مصرف و کم مصرف یکی باشد به طور طبیعی بدمصرفی و اسراف انرژی ظهور پیدا می کند.

علی ادیانی در گفت وگو با ایسنا راجع به دلایل خاموشی های اخیر و توقف صادرات برق ایران، اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی کشور و نیاز مردم به طور طبیعی اولویت با مردم کشور است از همین منظر صادرات برق در شرایط کنونی فاقد موضوعیت هست. کمبود برق و خاموشی های اخیر دارای چندین علت هست؛ علت اول آن کم کردن بارندگی هست. ما به طور طبیعی شاهد هستیم که در چند سال اخیر نزولات آسمانی تقلیل یافته است و طی چندین سال گذشته حدود ۴۴ درصد کم کردن نزولات آسمانی داشته ایم.

وی در ادامه گفت: از آنجا که بخشی از برق کشور از طریق نیروگاه های برق آبی تامین می شود به طور طبیعی هنگامی که آب پشت سدها کم کردن یابد تولید برق نیروگاه های برق آبی نیز به همین نسبت کم کردن می یابد. توصیه ای دیگری که وجود دارد این است که به طور میانگین هر سال ما شاهد زیاد کردن پنج درصدی مشترکین هستیم، این آمار در بعضی از استان ها به ۱۵ درصد به طور میانگین در سال می رسد.

تعرفه برق مشترکین پرمصرف و بدمصرف زیاد کردن یابد

ادیانی افزود: مساله بعدی که وجود دارد این است که در طول این سال ها ما نتوانسته ایم دستگاه ها و ابزارآلاتی که انرژی بر هستند را در چارچوب استانداردهای بین المللی تولید کنیم لذا اغلب دستگاه هایی که با انرژی برق سر و کار دارند فاقد استانداردهای بین المللی هستند و به همین نسبت مصرف برق آنها نیز بالاتر است.

وی با تاکید بر اینکه «باید ساختن فرهنگ در مصرف برق و انرژی در کشور جدی تر گرفته شود»، تصریح کرد: قطعا تعرفه مشترکین پرمصرف با تعرفه مشترکین کم مصرف نیز باید متفاوت باشد، در همه جای دنیا نیز اینگونه هست. در بعضی از کشورهای اروپایی و آمریکایی جهت مشترکین پرمصرف تا صددرصد و در بعضی کشورهای دیگر تا ۵۰ درصد زیاد کردن قیمت در نظر می گیرند.

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: هنگامی که در کشور تعرفه مشترکین پر مصرف و کم مصرف یکی باشد به طور طبیعی بدمصرفی و اسراف انرژی ظهور پیدا می‌کند. 

ادیانی خاطرنشان کرد: هنگامی که در کشوری تعرفه مشترکین پرمصرف و کم مصرف یکی باشد به طور طبیعی بدمصرفی و اسراف انرژی ظهور پیدا می کند. ما استفاده بهینه و رعایت الگوی مصرف انرژی را به فرهنگ عمومی تبدیل نکردیم.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت باید مکانیزمی را تعبیه کند و مشترکین بدمصرف و پرمصرف باید هزینه های خود را پرداخت کنند، این قاعده عقلانی هست. هر کسی خدمت می خواهد باید هزینه اش را پرداخت کند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در آخر گفت: وزارت نیرو نیز چه در بحث تولید برق و چه در بحث تولید آب منابع کافی در اختیار ندارد. قیمت تمام شده است جهت تولید با قیمت دریافتی از مشترکین برابری ندارد بلکه مشترکین نصف هزینه را پرداخت می کنند و مابقی را دولت و وزارت نیرو باید بپردازد به همین علت به علت کمبود منابع مالی نتوانستیم نیروگاه ها و سدهای جدیدی احداث کنیم و آب های سطحی را مهار کنیم، همه اینها دست به دست هم داده تا ما اکنون شاهد خاموشی ها باشیم.

تعرفه برق مشترکین پرمصرف و بدمصرف زیاد کردن یابد

واژه های کلیدی: انرژی | طبیعی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz