آخرین – گذشته روسیه کارتون در حاشیه خبر

آخرین – گذشته: روسیه کارتون در حاشیه خبر کاریکاتور

گت بلاگز وب‌گردی مقصر تصادف، باید خسارت افت قیمت ماشین را پرداخت کند؟

یکی از مشکلاتی که در تصادفات رانندگی بروز می کند، تعیین پرداخت کننده خسارتی است که از ناحیه افت قیمت ماشین ایجاد می شود؛ کارشناسان شورای حل اختلاف

مقصر تصادف، باید خسارت افت قیمت ماشین را پرداخت کند؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، در حالی که روزانه تصادفات متعددی در جای جای این کشور رخ می دهد که سطح قابل توجه آن ها، خسارت بدنه ماشین هست، آسیب دیدگان جهت تامین بخشی از این هزینه ها به شرکت های بیمه و محاکم مراجعه می کنند.

عبارات مهم : روابط عمومی – دادگستری
سقف تعهدات بیمه بدنه مشخص است و در بیمه نامه هر ماشین درج شده است هست. با این حال شرکت بیمه، فقط به میزان خسارت وارد شده است به بدنه ماشین، هزینه پرداخت می کند و در صورتی که افت قیمت مشمول بر بیمه نامه نباشد، سهمی از کم کردن قیمت، متوجه این شرکت ها نخواهد بود.

مدیر روابط عمومی شورای حل اختلاف استان تهران، با بیان این که جهت دریافت افت قیمت نیاز به دادخواست هست، می گوید: خسارت دیده باید جهت جبران افت قیمت، دادخواستی به شورای حل اختلاف ارایه کند.

وی، مبلغ قابل پیگیری در شورای حل اختلاف را تا ۵۰ میلیون ریال بیان می کند و ادامه می دهد: جهت مازاد این مبلغ شورای حل اختلاف با رد کردن صلاحیت خود، پرونده را به محاکم عمومی ارسال می کند.

علی اصغر مجتهدزاده تصریح می کند که تمامی افت قیمت ها بعد از ارایه دادخواست، نظریه کارشناس رسمی دادگستری را نیز باید به همراه داشته باشد.

این کارشناس قضایی پرونده های مربوط به این عنوان را حقوقی دانسته و می افزاید: خسارات افت قیمت و یا خساراتی که بیش از تعهدات شرکت های بیمه گزار هست، از مقصر اتفاق اخذ می شود.

منبع:جام جم

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: روابط عمومی | دادگستری | همراه | ماشین | خسارت | پرونده | وبگردی | اختلاف

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz